Kodėl Verta Bėgioti? 7 Priežastys

Jei kada nors savęs paklausėte ar verta pradėti bėgioti, pabandysime jumis įtikinti, kad tikrai verta. Priežasčių yra daug ir įvairių. Šiame straipsnyje pateiksime 7 pagrindines, po kurių norėsite apsiauti bėgimo batelius ir galbūt pradėsite bėgioti reguliariai.

Bėgimas neretai yra kritikuojamas dėl to, kad yra netausojantis sveikatos ir dažnai sukelia traumų. Tačiau taisyklingas ir saikingas bėgimas yra naudingas tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Mūsų sąraše aprašomi reguliaraus bėgiojimo (2-3 kartus per savaitę po 20-30min.) privalumai, neįskaitant nuotaikos pagerėjimo.

 1. Sveika širdis ir plaučiai
  Bėgimas sumažina širdies ligų riziką, mažina kraujospūdį ir arterijas užkemšančio cholesterolio kiekį bei atvirkščiai valo kraujagysles nuo užsikišimo. Širdis yra raumuo ir dirbdama saugia apkrova padidėja ir tampa stipresne. Reguliariai bėgiojant pagerėja organizmo sugebėjimas pernešti deguonį, nes dirbančiuose raumenyse atsiranda daugiau kapiliarų.

 2. Sumažėjęs kūno riebalų kiekis
  Yra žinoma, kad bėgimas padeda žmonėms sulieknėti, palaikyti normalų kūno svorį ir mažina ligų susijusių su nutukimu riziką. Net jei prieš pradedant bėgioti jūsų svoris normalus, vis tiek turėsite naudos. Pasak tyrimų per didelis kūno riebalų kiekis aplink vidaus organus kelia riziką sveikatai, nepriklausomai nuo to, koks jūsų bendras kūno svoris.

 3. Mažinamas stresas
  Streso hormonai išsiskiria į kraują ir tankina pulsą bei kraujospaudį. Taip pat streso metu padažnėja kvėpavimas ir kūnas reaguoja taip tarsi būtų susidūręs su pavojumi. Generuoja vadinamąjį „kovoti arba pabėgti“ atsaką, pasireiškusį jau pirmykščiam žmogui. Bėgimas skatina šių cheminių medžiagų šalinimą.
  Galite atlikti eksperimentą: būdami blogos nuotaikos, bent 25 min. pabėgiokite ir stebėkite, kaip po bėgimo pasikeitė nuotaika ir mintys. (Jei išbandėte, parašykite eksperimento rezultatus komentaruose)

 4. Stipresni kaulai ir sąnariai
  Nustatyta, kad bėgimas gerina kaulų tankį ir užkerta kelią osteoporozei. Nors bėgimas dažnai minimas, kaip osteoartrito priežastis, neįrodyta, kad nuolat bėgiojantys žmonės rizikuoja labiau nei kiti. Atvirkščiai, reguliarus padeda išlaikyti sąnarių judrumą senstant.

 5. Geresnė psichinė sveikata
  Pabėgioję savaitę suprasite, kodėl žmonės tampa bėgikais visam gyvenimui. Po ilgesnio ir sunkesnio bėgimo kelias valandas jausitės pakylėti. Tyrimai parodė, kad bėgikų ir dviratininkų kraujotakoje po treniruotės padidėja anadamido (organizmo antidepresanto) lygis – žmonės jaučiasi atsipalaidavę ir gerai nusiteikę.

 6. Geresnė žarnyno veikla
  Tai nėra akivaizdžiai pastebima nauda, bet bėgiojimas išties gerina žarnyno veiklą. Manoma, kad tai lemia padidėjęs skrandžio rūgštingumas, pagerėjusi kraujotaka ir didesnis raumenų tonusas.

 7. Geresnis raumenų tonusas
  Jei norite palaikyti gerą kūno formą, bėgimas padės pagerinti laikyseną, sustiprins pilvo ir nugaros raumenis, sumažins kūno riebalų kiekį bei išryškins raumenis.

Apibendrinimas

Malonu, jei perskaitę apie bėgiojimo privalumus nusprendėte tai išbandyti savo kailiu ir pabėgioti bent 20 minučių. Būtent tiek laiko minimaliai rekomenduojama bėgti, norint įsisavinti aukščiau išvardintus privalumus.

Tiesa, prieš pradėdami perskaitykite, kaip išsirinkti bėgimo batelius pagal savo pėdą.

Sėkmės!

Šaltinis
Elizabeth Hufton
Running: How to Get Started, UK: Southwater 2011

Palikti komentarą

įveskite savo komentarą!
čia įveskite savo vardą

Sekite Naujienas!

Sekite mus socialiniuose tinkluose ir pirmieji sužinosite apie naujausius įrašus mūsų portale. Arba prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gausite dar daugiau naudingų sportinių patarimų bei įžvalgų!

Susiję Įrašai