Kaip Išsirinkti Bėgimo Batelius Pagal Savo Pėdą?

Esminė bėgimo inventoriaus dalis, norint bėgti taisyklingai ir nepatirti traumų, yra kokybiškų bėgimo batelių pora. Kaip Išsirinkti bėgimo batelius pagal savo pėdą? Visų pirma reikia atlikti paprastą pėdų testą ir nustatyti pėdos pastatymo būdą. Būtent apie tai ir papasakosime šitame straipsnyje.

Vienintelis sportinis reikmuo, į kurį reikės investuoti prieš pradedant bėgioti yra bėgimo bateliai pritaikyti jūsų pėdai. Jie padės bėgti taisyklingai, ištaisyti eisenos problemas bei išvengti traumų. Deja, ne visi žino, kaip išsirinkti tinkamą avalynę pagal savo pėdą. Daugelis apskritai nežino, kad reikia atsižvelgti į pėdą ir jos pastatymo būdą.

Pagrindinis veiksnys yra pėdos pronacijos laipsnis,- kiek pėda pasisuka į vidų paliesdama žemę.

Šlapių pėdų testas

Tai greičiausias ir paprasčiausias būdas pėdos pronacijos laipsniui sužinoti. Susišlapinkite pėdas ir užlipkite ant sauso kartono lapo. Iš pėdos antspaudo pamatysite savo pėdos tipą.

pedos

 

Plokščia arba per daug pronuojanti pėda

Beveik visa pėda liečiasi su žeme, todėl linija tarp pirštų ir kulno daug platesnė ir tiesesnė.

Bėgikams, turintiems šio tipo pėdas, reikės judesį kontruoliuojančių bėgimo batelių. Jie paprastai būna kietesni ir sunkesni.

Pateikiame keletą judesį kontruoliuojančių bėgimo batelių pavyzdžių:

judesį kontruoliuojančių bėgimo batelių2

 

Neutrali arba normali pėda

Kulno ir pirštų antspaudų antspaudai yra aiškūs ir lygūs. Išorinė pėdos dalis sudaro plačią liniją, jungiančią pirštus ir kulną.

Bėgikams, turintiems normalų pronacijos laipsnį, labiausiai tinka stabilizuojantys bėgimo bateliai, bet iš esmės tokios pėdos savininkai gali bėgioti su bet kokio tipo bėgimo bateliais.

Pateikiame keletą stabilizuojančių bėgimo batelių pavyzdžių:

stbilize2

Supinuojanti pėda

Tarp kulno ir pirštų tik plona linija arba jos išvis nėra.

Šiems bėgikams geriausiai tinka neutralūs bėgimo bateliai arba bateliai su pagalvėmis.

Pateikiame keletą neutralių bėgimo batelių pavyzdžių:

Patarimai

  • Jei bėgimo batelius perkate ne internete, o realioje parduotuvėje išbandykite juos (pavaikščiokite apsiavę abu batus) ir įsitikinkite, kad pėda ir kulnas jaučiasi patogiai.
  • Daugiau sveriantiems žmonėms rekomenduojama bėgioti stabilesniais ir minkštesnio pado bėgimo bateliais.
  • Moterys turi bėgioti tik su moterims skirtais, o vyrai tik su vyrams skirtiems bėgimo bateliais. (Moterų klubai platesni, todėl pas moteris būna ryškesnė pronacija)

1 KOMENTARAS

  1. ivermektin 1 krém általános http://www.stromectoloff.com/ п»їorder stromectol online

Palikti komentarą

įveskite savo komentarą!
čia įveskite savo vardą

Sekite Naujienas!

Sekite mus socialiniuose tinkluose ir pirmieji sužinosite apie naujausius įrašus mūsų portale. Arba prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gausite dar daugiau naudingų sportinių patarimų bei įžvalgų!

Susiję Įrašai