Treniruočių Programa ir Jos Efektyvumas

Treniruočių programa ir jos disciplina yra svarbiausi dalykai siekiant užsibrėžtų tikslų sporte. Šiame straipsnyje atskleisime aspektą, kuris labiausiai pakelia treniruočių programų efektyvumą.

Galbūt galvojate, kad tai atsidavimas sporto salėje treniruojantis su dideliu užsivedimu maksimaliomis pastangomis. Deja, ne.

Jei tai ne intensyvios treniruotės, tai turėtų būti sporto papildai! Naudojant naujausius ir labiausiai vertinamus sporto papildus kaip mat paspartinsiu raumenų augimo bei tobulėjimo procesą. Ir vėl – ne.

Taigi tai įprastos mūsų mitybos faktorius, nulemiantis maksimalų treniruočių programos efektyvumą. Na, ne visai…

Žinoma, visi paminėti aspektai, yra be galo svarbūs augimui, tačiau vienas dalykas, kuris viršija juos visus, yra miegas.

Jis yra svarbiausias dėl to, nes miego trūkumo negalite kompensuoti gera treniruočių programa ar mitybos planu. Negavus pakankamai miego ir poilsio, jūsų sportinė forma ir rezultatai neaugs taip sparčiai, kaip galėtų.

Kokia yra miego paskirtis?

Paprastas žmogus miega, kad galėtų pailsėti po ilgos dienos. Sportininkui miegas yra įrankis maksimaliems sportiniams rezultatams pasiekti.

Daugelis sportuojančių žmonių žino: jų įdėtos pastangos treniruočių metu prilygsta minimaliems rezultatams negaunant pakankamai miego.

miegas

Miegant pakraunamos smegenys

Nepaisant to, kad nakty sapnuojate smegenys miego metu ilsisi.

Per dieną žmogaus organizme susikaupia adenozinas („nuovargio“ baltyminė medžiaga). Vakare, kai atsigulate poilsiui adenozino koncentracija smarkiai sumažėja ir smegenys pradeda įkrovimo procesą.

Smegenų įkrovimas smarkiai pagerina psichologinę būseną. Tai nulemia budrumą, racionalumą bei didesnę motyvaciją treniruočių metu.

Raumenų atsistatymas

Pakankamai miegant (7-8val.) raumenys atsistato visiškai. Tada gerinamas metabolizmas ir gaminamas auginimo hormonas. Taip jūsų raumenys auga ir stiprėja.

Jei vis dėl to miegate trumpiau ir raumenys atsistatyti nespėja – treniruotėje ar varžybose daug greičiau pajusite nuovargį. Tokiu atveju pastangų ir motyvacijos prireiks daugiau, o laikas iki nuovargio gerokai sumažės.

Miegas mažina traumų riziką

Tyrimų duomenimis sportuojantys ir nepakankamai miegantys žmonės turėjo net 1,7 karto didesnę riziką patirti traumas ir susirgti peršalimo ligomis.

Miego kokybės ir kiekybės trūkumas padidina uždegiminių citokinų kiekį ir taip išderina imuninę sistemą.

Kaip pagerinti miego kokybę?

Galbūt šie patarimai padės įsijausti į gilesnį miegą, kuris bus naudingas jūsų racionaliam protui ir raumenų atsistatymui.

  • Miegokite išvėdintoje patalpoje.
  • Stenkitės laikyti kuo mažiau (idealiu atveju – nelaikykite jokių) elektroninių prietaisų patalpoje, kurioje miegate.
  • Stenkites eiti miegoti ir atsikelti panašiai tuo pačiu metu kiekvieną dieną.
  • Prieš miegą venkite prisivalgymo bei kofeino vartojimo.
  • Lovą, kurioje miegate naudokite tik miegui.
  • Atsigulę į lovą miegui atsipalaiduokite ir stenkitės apie nieką nebegalvoti.

Apibendrinimas

Tikiuosi pateikėme pakankamai įrodymų, kad miegas yra be galo svarbus sportuojančių žmonių gyvenimuose.

Vyrams miegas yra ypač svarbus ir dėl to, jog natūraliai gali pakelti testosterono kiekį organizme.

Taigi, sudarinėdami treniruočių programas nepamirškite nusistatyti ir miegojimo disciplinos. Tai neabejotinai pagerins Jūsų treniruočių efektyvumą bei rezultatus varžybose.

Jei užmigti jums sekasi sunkiai ir tenka kurį laiką vartytis lovoje prieš užmiegant, pabandykite pasinaudoti aukščiau paminėtais miego kokybės pagerinimo patarimais.

O gal žinote kitų efektyvių metodų miego kokybei pagerinti?

Palikti komentarą

įveskite savo komentarą!
čia įveskite savo vardą

Sekite Naujienas!

Sekite mus socialiniuose tinkluose ir pirmieji sužinosite apie naujausius įrašus mūsų portale. Arba prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gausite dar daugiau naudingų sportinių patarimų bei įžvalgų!

Susiję Įrašai