6 Angliavandenių Produktai Sportuojantiems (Paskutinis Neįprastas Lietuviams)

Angliavandenių produktai yra būtina mitybos dalis sportuojančiam žmogui, nes tai yra pirminis ir svarbiausias energijos šaltinis raumenims. Beveik visi angliavandeniai yra augalinės kilmės, todėl ir mūsų pateiktame sąraše rasite 6 augalinius produktus, rekomenduojamus sportininkams. Gali būti, kad apie paskutinį produktą sužinosite pirmą kartą.

Bananai

bananas

Bananai yra vieni populiariausių vaisių pasaulyje. Jie turi ne tik daug energiją suteikiančių angliavandenių, bet ir daugybę skaidulinų medžiagų ir antioksidantų.

Viename vidutiniame banane turėtumėte rasti maždaug 33% vitamino B6, 11% vitamino C ir apie 8% magnio. Yra ir daugiau sveikatą optimizuojančių mineralų, tokių kaip kalis, varis ir fosforas.

Remiantis įvairiais tyrimais, bananai taip pat sumažina raumenų skausmus po sunkių treniruočių ir užkerta kelią mėšlungiui.

Bananai puikiai tinka ir vartojimui prieš treniruotę ir po. Prieš treniruotę padidinsite energiją, o po – papildysite išnaudotas glikogeno atsargas.

Avižos

angliavandenių produktai

Be galo turtingas viso grūdo produktas pripildytas baltymais, skaidulomis, vitaminais, mineralais ir antioksidantais.

Avižose randama cinko, geležies, magnio, fosforo ir vitamino B1. Tokia mikroelementų kolekcija suteikia įvairios naudos nuo audinių atsistatymo iki raumenų augimo ir net testosterono gamybos stimuliavimo.

Dėl žymiai didesnio aminorūgščių kiekio, lyginant su kitomis pusryčių kruopomis, avižos sportuojantiems yra puikūs pusryčiai. Svarbu po tokių pusryčių nepradėkite sportuoti ne anksčiau nei po 1,5 valandos, nes galite jausti sunkumą skrandyje.

Mėlynės

melynes

Vienas puodelis šių mažų, bet galingų uogų gali pasigirti dideliu skaidulų kiekiu. Taip pat mėlynės jums suteiks 24% imunitetą stiprinančio vitamino C ir 36% vitamino K. Šiose uogose taip pat gausu mineralų, reikalingų kaulų sveikatai palaikyti.

Mėlynės pagreitina raumenų atsistatymą po sunkios treniruočių. Manoma, kad tai lemia galingos priešuždegiminės ir antioksidacinės uogų savybės. Būtent mėlynės turi didžiausią kiekį antioksidantų iš visų įprastų vaisių ir daržovių.

Neskaitant to, kad valgydami mėlynes pagerinsite bendrą sveikatos būklę, galite tikėtis ir didesnės smegenų galios. Turime omenyje greitesnę reakciją, racionalesnį mastymą ar susikalbėjimą su komandos draugais. 

Bulvės

bulves

Viena populiariausių daržovių tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje. Bulvės yra puikus energijos šaltinis, aprūpinantis įvairiais vitaminais, mineralais ir skaidulinėmis medžiagomis.

Užtenka suvalgyti vieną vidutinę bulvę per dieną, kad gautumėte dienos vitamino A normą. Be to, įtraukę šią daržovę i mitybos planą taip pat gausite vitamino B6, C ir kalio.

Kaip ir daugelis kitų produktų esančių sąraše, bulvės yra prisotintos antioksidantais. Tai yra gyvybiškai svarbus maisto priedas norint sumažinti žalingą laisvųjų radikalų poveikį, atsirandantį intensyviai sportuojant. Antioksidantai padeda greičiau atgauti jėgas tarp sesijų.

Burokėliai

burokeliai

Ši tamsiai violetinė šakninė daržovė turi daug organizmui itin reikalingų maistingųjų medžiagų. Kiekvienoje šaknyje rasite daugybę vitamino B6, magnio, kalio, fosforo ir folio rūgšties.

Sportininkams burokėliai yra kur kas daugiau nei vitaminų ir mineralų šaltinis. Jie taip pat padidina mitochondrijų kiekį, kurios gamina energiją jūsų ląstelėse.

Įvairuose tyrimuose įrodyta, kad burokėliai ne tik padidina deguonies kiekį, bet ir pailgina laiką iki išsekimo. Viską susumuojant – tai ypatingai daug energijos suteikiantis angliavandenių produktas.

Kynva arba Bolivinė Balanda (originaliai: quinoa)

Angliavandenių šaltinis

Didelė tikimybė, kad niekada negirdėjote apie šias kruopas. Jos nėra labai populiarios Lietuvoje ir yra kilusios iš Pietų Amerikos. Kynvos galite įsigyti didžiuosiuose Lietuvos prekybos centruose ir specializuotose sveiko maisto parduotuvėse.

Tai kruopos be glitimo, turinčios daug mineralų ir maistingųjų medžiagų, naudingų žmgaus organizmui. Bene vienintelis augalinis produktas turintis visas devynias amino rūgštis savo sudėtyje. Kynva yra įspūdingas lizino šaltinis. Ši amino rūgštis nepakeičiama sportininkams, nes yra labai svarbi raumenų augimui.

Bolivinė balanda prisideda prie raumenų augimo ir funkcionavimo, turi priešuždegiminių savybių ir daug geležies. Pastaroji palaikys energingumą treniruočių metų, o kitos dvi pagerins raumenų atsistatymą.

Jei jums kilo klausimas, kaip kynvą vartoti – parengėme šių kruopų virimo instrukciją.

Apibendrinimas

Mokslininkai įrodė, kad angliavandenių produktai vaidina svarbų vaidmenį baltymų sintezėje, o tai yra sukrautos raumenų masės atsistatymo procesas.

Mažai angliavandenių turinti mityba kenkia raumenų auginimui.

Jei raumenų auginimas ir nėra jūsų tikslas, vistiek turėtumėte pagalvoti apie angliavandenių svarbą. Jie yra pagrindinis jūsų kūno energijos šaltinis.

Palikti komentarą

įveskite savo komentarą!
čia įveskite savo vardą

Sekite Naujienas!

Sekite mus socialiniuose tinkluose ir pirmieji sužinosite apie naujausius įrašus mūsų portale. Arba prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gausite dar daugiau naudingų sportinių patarimų bei įžvalgų!

Susiję Įrašai