Alkoholis ir Sportas

Alkoholis ir Sportas nėra puikiai suderinami dalykai, bet pora bokalų alaus po savaitės darbų tikrai smarkiai neįtakos jūsų sportinės formos. Daug prastesnė situacija jei kiekvieną savaitę piktnaudžiaujate dideliais alkoholio kiekiais. Šiame straipsnyje detaliai aptarsime, kaip sportuojantis kūnas reaguoja į alkoholio vartojimą.

Visi puikiai žinome, kad girtauti be saiko nėra gera idėja. Tai gali sugadinti jūsų santykius su artimaisiais, įtakoti sveikatą bei palikti jus be pinigų, o blogiausiu atveju ir be namų.

O kokį santykį turi alkoholis ir sportas?

Jei esate vienas iš tų, kuris kiekvieną savaitę nekantraudamas laukiate penktadienio vakaro, o šeštadienį ryte draugų klausiate vakarėlio užbaigimo aplinkybių – tikriausiai anksčiau ar vėliau sužlugdysite galimybę tapti perspektyviu sportininku.

Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl piktnaudžiavimas alkoholiu yra kelias į silpną sportuojančio žmogaus organizmą ir menką raumenų masę.

Alkoholis ir testosteronas

Kaip ir minėjome anksčiau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje išgertas bokalas alaus nesutrikdys jūsų sportinės formos ir testosterono gamybos organizme.

Problemos su alkoholiu ir testosterono gamyba prasideda tada, kai ko ne kiekvienoje situacijoje atsiremiate į svaigiuosius gėrimus – geresniam miegui, streso mažinimui ar pasitikėjimui savimi kalbinant nepažįstamas panas klube.

Didelis kiekis alkoholio stabdo testosterono gamybą

Jungtinėse Valstijose buvo atliktas tyrimas, kurio metu vyrų buvo paprašyta suvartoti 1,75 gramų alkoholio vienam kūno svorio kilogramui. Tai pakankamas kiekis, kad apsvaigtų galva ir pradėtų pintis kojos.

Tada mokslininkų komanda tyrė alkoholio poveikį vyriškojo hormono gamybai. Testosterono lygis buvo žymiai sumažėjęs net 12 valandų po jų gėrimo sesijos. Ir prireikė gerų 24 valandų, kol lygis grįžo į pradinį lygį.

Tai nėra vienintelis tyrimas, rodantis neigiamus alkoholio rezultatus. Kito tyrimo metu buvo rasta panašių rezultatų, kai hormonų lygis buvo mažesnis nei įprasta, kol alkoholis buvo visiškai metabolizuotas kepenyse – lygiai po dienos.

Esmė ta, kad saikingai vartojant alkoholį, hormonas nebus visam laikui pažeistas. Kaip matėte iš iki šiol atliktų tyrimų, testosterono lygis ilgainiui pradeda taisytis.

Tačiau jei jūs gersite dideliais kiekiais ir reguliariai – jūs nesuteiksite savo kūnui laiko grąžinti testosterono į saugų lygį.

Ar galima vartoti alkoholį kartu vartojant testosterono papildus?

Testosterono papildai yra alternatyva priversti jūsų organizmą natūraliai gaminti vyriškąjį hormoną. Jie tarsi žadintuvai miegančiam testosteronui.

Alkoholis neturės tiesioginės įtakos testosterono papildų veikimui, bet jei investuojate pinigus į papildomus maisto papildus – suteikite savo kūnui geriausią įmanomą rezultatą.

Testosterono stiprintuvai naikina kūno riebalus ir didina raumenų masę. Alkoholis skatina pilvo riebalus. Tai paprasčiausiai nesuderinama.

Alkoholis trikdo maistinių medžiagų pasisavinimą ir raumenų stiprėjimą

Po treniruotės valgote bei geriate sportinius kokteilius. Norite, kad angliavandeniai patektų į savo ląsteles, būtų lengviau atgauti jėgas ir sustiprintumėte raumenų baltymų sintezę.

Alkoholis stabdo glikogeno įsisavinimą, nes jūsų kūnas teikia pirmenybę etanolio skaidymui kepenyse. Jūsų organizmas alkoholį laiko grėsme, todėl daro viską, kad kuo greičiau jo atsikratytų.

Raudono vyno taurė turi teigiamą poveikį

vynas

Raudonajame vyne yra galingo antioksidanto resveratrolio – natūralaus junginio, turinčio daugybę naudos sveikatai. Jis slopina organizme uždegimus, mažina vėžinių susirgimų tikimybę, gerina širdies ir kraujagyslių sistemos darbą. 

Įrodyta, kad būtent šis fitocheminis junginys tiesiogiai stimuliuoja ir testosterono lygį. Tai taip pat kovoja su pertekliniu šio hormono kiekiu.

Viename tyrime nustatyta, kad kai resveratrolis buvo skiriamas krūvai tiriamųjų, testosterono lygis pakilo 51,6%. Tas pats tyrimas parodė, kad mažos kitokio alkoholio dozės vieną kartą per savaitę taip pat padidina testosterono kiekį bei pagerina androgenų pusiausvyrą.

Taigi ne viskas kalbant apie sportą ir alkoholį yra blogai.

Apibendrinimas

Alkoholis yra beveik toks pat kaloringas kaip riebalai. Jei geriate per daug, rizikuojate ne tik nutukimu, bet ir su tuo susijusiais medžiagų apykaitos sutrikimais.

Retkarčiais išgerti taurę vyno yra naudinga (Žinoma, ne iš karto po treniruotės), bet besaikis gėrimas tikrai neužaugins jums raumenų, skatins depresiją ir demotyvuos treniruotis.

Taigi, bene kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje tinkantis posakis: „Kas per daug tas nesveika“ – puikiai tinka ir kalbant apie sportą ir alkoholį. Išlaikant sveiką balansą viskas suderinama.

Šaltiniai

vynozurnalas.lt

Palikti komentarą

įveskite savo komentarą!
čia įveskite savo vardą

Sekite Naujienas!

Sekite mus socialiniuose tinkluose ir pirmieji sužinosite apie naujausius įrašus mūsų portale. Arba prenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gausite dar daugiau naudingų sportinių patarimų bei įžvalgų!

Susiję Įrašai